Koçluk Süreci

Koçluk süreci danışanın bu ihtiyacının ortaya çıkması ve fark etmesi ile başlar.

İlk görüşme “kimya görüşmesi” olarak adlandırılan tanışma, beklentileri anlama ve uyum adına yapılan bir görüşmedir. Bu görüşmede kabaca konular, uygulama ve görüşme şekli, takvim, bütçe gibi konular belirlenir.

Görüşmeler duruma ve seçime göre yüz yüze, telefonla, Zoom veya diğer online araçlar üzerinden yapılabilir.

Bir görüşme süresi (seans) yaklaşık bir (1) saattir.

Görüşülecek konuların anlamlı bir sonuç vermesi için kimya görüşmesi sonrasında 5 veya 10 seans gibi bir paket üzerinden plan yapılması anlamlı olmaktadır. Ancak görüşmelerin gidişatına ve ihtiyaca bağlı olarak seans sayısı arttırılabileceği gibi, etik nedenler veya ihtiyacın erken tamamlanması durumunda azaltılabilir.

ICF (International Coaching Federation) mantığına göre koçluk sırasında hiçbir yönlendirme söz konusu bile olamaz. Ancak gerçek hayat ihtiyaçları gereği koçluğun yanında mentorluk ve/ya danışmanlık gereksinimiz olursa çözümler için alternatifleri ayrıca konuşabiliriz.

Etik kurallar gereği görüşme içeriği kanuni gereksinimler dışında tamamen gizli kalacaktır. Hatta danışan olarak sizin onayınız olmadığı sürece koçluk aldığınıza dair kimseye bilgilendirme dahi yapılmayacaktır.

Güven, açıklık, şeffaflık, dürüstlük bu süreçte en önemli kavramlardır. Kendi adıma, kanunen bir sorun olmadığı sürece, sırlarınızı saklayacağıma ve sizden onay almadan kimseyle hiçbir şey paylaşmayacağımı buradan da teyit ederim.

Sizlere ihtiyacınız olan farkındalığı yaşatabilmek adına aramanızı bekliyorum.

Lütfen siz beklemeyin, hemen arayın.