Bireysel Koçluk

Bireysel Koçluk kişilere birey olarak verilen koçluk türüdür ve birebir görüşmeler şeklinde gerçekleşir.

Yaşam, Gelişim, Dönüşüm, Kariyer, Yönetici, Networking, Sınav, Nefes, Hobi, Eğitim, Oyuncu, yani aklınıza ne gelirse onun koçu…

Bireysel Koçluk

Bu tip koçluklara kimi zaman “Birebir Koçluk” adını kullanıyorum. Çünkü hepsinde koç ve karşısında hizmet alan sadece bir kişi olur.

Bireysel Koçluk aynı zamanda, var olan potansiyelinizi ortaya çıkarmak, geliştirmek ve farkındalık yaratmak için, tüm sorumluluğun danışanda olduğu yüksek getirili bir dönüşümsel gelişim ve liderlik aracıdır.

Hangi konularda koçluk alabilirsiniz?

Kendinizle ilgili olarak geliştirmek, iyileştirmek veya düzeltmek istediğiniz konuları lütfen kafanızda canlandırın.

 • Hayatınızın kontrolünü ele almak mı istiyorsunuz?
 • Yaşamınızı etkileyen sorunlar var ve bunlardan kurtulmak mı istiyorsunuz?
 • Hedeflerinizi belirlemek ve şekillendirmek için desteğe mi ihtiyacınız var?
 • Hedeflerinize ulaşmak için motivasyona mı ihtiyacınız var?
 • Geliştirmek istediğiniz alanlar var ve bunları nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz?
 • Belirli konularda tıkandığınızı mı düşünüyorsunuz?
 • Performansınızı arttırmak mı istiyorsunuz?
 • Sınava hazırlanırken motivasyona mı ihtiyacınız var?
 • Kariyerinizi gözden geçirmek ve iyileştirmek mi istiyorsunuz?
 • Hobilerinizi geliştirmek veya onlara zaman ayırabilmek mi istiyorsunuz?
 • Dikkatiniz sürekli dağınık ve toplamakta zorlanıyor musunuz?
 • Çözemediğiniz sorunlarınızı çözmek için farklı bakış açısına mı ihtiyacınız var?
 • İletişim seviyenizi ve kalitesini yükseltmek mi istiyorsunuz?
 • Ağınızı mı genişletmek istiyorsunuz?

Bu başlıklar sadece bazı olası konuları hatırlatmak için burada yer alıyor. Eminim sizin kendinize has konularınız vardır.

Bireysel Koçluk alıp almanın etkileri

Burada yazılanlar veya bunların dışında da bir çok farklı konuda “Yapılandırılmış Koçluk” sizin için aradığınız çözüm olabilir.

İster yapılandırılmış koçluk isterse serbest koçlukla bireysel gelişiminize yönelik çalışmalar sizi bulunduğunuz yerden farklı bir seviyeye çıkaracaktır.

Elbette koçluk almamayı da tercih edebilirsiniz ama o zaman yaşanan tıkanıklıkların farkında olmadan, aynı hataları tekrarlayarak veya sorunlarla sürekli karşı karşıya kalmaya devam edersiniz. Eğer bunu tercih ediyorsanız o da sizin seçiminizdir.

Ön görüşme için lütfen hemen talep formunu doldurun ve iletişime geçin.

Bireysel Koçluk Türleri

Koçluk konusunda farklı isimlendirilmiş birçok bireysel koçluk türü vardır. Burada kişisel olarak destek vermeyi seçtiğim bazılarını paylaşıyorum.

Her seviyede yönetici ve lider için gelişimine destek olacak birlikte çalışma fırsatıdır.

Daha iyi bir yönetici olma ve liderlik becerilerinizi geliştirme yönünde ideal desteği bulacaksınız.

Yeni yönetici oldunuz veya olacaksanız nasıl bir yönetici olacağınız ve gelişiminizle/sıkıntılarınızla ilgili konuşabiliriz.

Halihazırda zaten yöneticilik yapıyorsanız daha iyi bir hale nasıl gelebileceğiniz, yaşadığınız sıkıntıları nasıl alabileceğiniz gibi konular ele alınabilir.

Ekibiniz, kendi kişisel hedefleriniz, beklentileriniz, gelişim alanlarınız ve benzeri bir çok konuyu birlikte ele alabiliriz. Tıkandığınız noktaları tespit edip bunları ortadan kaldırmanın yollarını bulmanıza destek verebilirim.

Okuyacağınız/okuduğunuz okuldan, şu anda yapmakta olduğunuz ya da ileride yapacağınız mesleğe, aldığınız/almayı planladığınız eğitimlere, size para kazandıran işe kadar herşey kariyerinizin bir parçasıdır.

Bildiğiniz dillerden, kullandığınız araçlara, sosyal medya paylaşımlarınızdan okuduğunuz kitaplara herşey kariyerinizi etkiler.

Kariyeriniz sadece bunlarla değil sahip olduğunuz aktif ve dinamik bir networkle de belirlenmektedir.

Kariyerinizi yeni mi oluşturacaksınız? Varolan kariyerinizde daha yukarılara mı çıkmak istiyorsunuz? Yok değiştirecek ve tamamen yepyeni bir kariyer mi yapacaksınız?

Hangisi  olursa olsun, bunları yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan seçeceğiniz yolun size uyup uymadığına kadar pek çok yönden bakarak nasıl ilerlemeniz gerektiğini keşfetmenize yardımcı olabilirim.

Yönünüzü bir an önce doğru tarafa çevirebilmek adına lüften en kısa sürede randevu alın.

Profesyonel Networking, siz farkında olsanız da olmasanız da, hayatın önemli bir parçasıdır.

Networking Koçluğu size bu farkındalığı sağlarken, doğru networking süreçlerini keşfetmenizi, networking hedeflerinizi belirlemenizi, atacağınız adımları netleştirmenizi ve hayatınızda doğru kişilere erişmenizi sağlayacak bir çalışmadır.

Hem fiziksel hem de dijital tarafta yapılacak çalışmalarla tüm networking süreçlerinizi anlamlı bir seviyeye getirmeyi sağlar.

İster sıfırdan başlamak isterse varolanı geliştirmek için muhteşem bir fırsattır.

Hemen iletişime geçin ve birlikte networkünüzü istediğiniz yöne taşıyalım.

Siz ve hayatınız bir bütünlük içerisinde ilerliyor ve gelişiyorsunuz.

Bütünsel gelişim koçluğu sizin bir bütün olarak gelişiminize odaklanan bir yaklaşımdır.

Temel değerlerinizi keşfedip hayatınızı bunlara göre planlayarak doğru sonuçlar elde etmenize yarayan çalışmalar içerir.

Tek bir konuya veya tek bir soruna odaklanmaktan çok geneli daha iyi bir seviyeye çekmekle daha verimli ve anlamlı bir seviyeye gelinmesini sağlar.

Elbette sorun yaşanan konular veya tıkanıklıklar bu süreç içinde tek tek ele alınacaktır. Yine de öncelikle bütünsel uyumu sağlamak ve sorunları yüzeysel veya geçici çözümlerle değil kök nedenlerine inerek tespit edip tekrarlamayacak şekilde çözmeyi daha değerli görür.

Birlikte bu yaklaşımla ve zamana yayılmış bir çalışma yaptığımızda, sonuçları özümseyerek ve içinize sindirerek ilerlersiniz. Doğal olarak çok daha anlamlı çıktılar elde edersiniz.

Tanışma ve ilk planlama görüşmesi için lütfen arayıp randevu isteyin.

Hayatınızda bir değişime ihtiyacınız varsa muhtemelen aslında sadece değişmek değil hem değişmek hem de bunu kalıcı hale getirmek istiyorsunuz. Değişimin kalıcı hale ise getirmek dönüşüm demektir.

Dönüşüm koçluğu sizin değişim sürecinize ve bunu hayatınızda kalıcı hale getirmenize odaklanan bir yaklaşımdır.

Neyi değiştirmek istiyorsanız onu seçip adım adım dönüşümü kalıcı hale getirebilirsiniz.

Elbette konular bu süreç içinde tek tek ele alınacaktır. Öncelikle bütünsel uyumu sağlamak ve konuları yüzeysel veya geçici çözümlerle değil kök nedenlerine inerek tespit etmek önemlidir. Bu da dönüşümü kalıcı hale getirmeyi destekler.

Birlikte bu yaklaşımla ve zamana yayılmış bir çalışma yaptığımızda, sonuçları özümseyerek ve içinize sindirerek ilerlersiniz. Doğal olarak çok daha anlamlı çıktılar elde edersiniz.

Tanışma ve ilk planlama görüşmesi için lütfen arayıp randevu isteyin.

Kendi dönüşümünüz kadar günümüz dijital dünyanız da bir dönüşüme ihtiyaç var.

 • Henüz dijital dünyaya bir giriş yapmadınız mı?
 • Dijital varlıklarınızın yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz?
 • Dijital dünyadaki kimliğinizi sizi doğru yansıtıyor mu?
 • Bu konularda gelişime mi ihtiyacınız var?

Dijital dünyada nasıl bir yaklaşımınız olması gerektiği, hesaplarınızı nasıl oluşturacağınız ve yönetebileceğiniz, hedeflerinize nasıl ulaşabileceğiniz, nasıl ilerlemeniz gerektiği ve benzeri konulara odaklanarak dijital kimliğinizi birlikte geliştirmek üzere koçluk çalışması yapabiliriz.

(Size özel mentorluk, danışmanlık çalışmalarına, örneğin web sitesi ya da LinkedIn sayfası oluşturmaya, ihtiyacınız varsa bunu ayrıca belirtebilirsiniz.)

Hayatınız her zaman işle sınırlı kalmamalı.

Hobilerinizi keşfedip kendinizi rahatlatmak da önemli.

Hobileriniz konusunda yapacağımız çalışma ile var olan hobilerinizi nasıl daha anlamlı hale getirebileceğinizi, hobiniz yoksa hangi hobilerin size uygun olduğunu, hobilerinize ne kadar zaman ayırabileceğinizi ve bu zamanı nereden bulacağınızı, kendinizi nasıl geliştireceğinizi birlikte keşfedebiliriz.

Çalışma sayesinde kendinize iş dışında kaçacak bir nokta bulacak ve rahatlatıcı bir zaman için seçeneklerinizi keşfeceksiniz.

İster okulda öğrenci olun, ister yetişkin olarak eğitimler alın, eğitim hayatınızla ilgili kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz konular olabilir.

Üstelik eğitim sürecinizle bağlantılı olarak kendi içinizde, arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde, ailenizle yaşadıklarınızla veya eğitim hayatınızla ilgili takıldığınız sizi engelleyen/etkileyen durumlar da olabilir.

Birlikte bunları ele alarak daha etkin bir eğitim hayatınız olması ve motivasyonunuzun yükselmesi için çalışabiliriz.

(Not: Bu koçluğun kapsamı ve içeriği hiçbir şekilde sizi belirli bir sınava hazırlamaya bir eğitim değildir.)

İhtiyaçlarınıza yönelik ön görüşme için lütfen hemen koçluk talep formunu doldurup randevu alın.