Koçluk Paketleri

Koçluk paketleri koçluk alırken size avantaj sağlayacak, genellikle indirimli veya hediyeli, çoklu alım fırsatlarıdır.

Koçluk almaya karar verdiğinizde, eğer ilk defa koçluk alıyorsanız “Kendini Keşfet Paketi” ile başlamak oldukça anlamlıdır. Giriş paketi sonrasında ise düzenli seanslarla devam ettirerek ilerlemek gerekir. Çünkü kendinizi ve beklentilerinizi fark etmek, koçluğun gerçek faydalarını anlamak ve hayata etkilerini görmek belirli zaman alır.

Devam eden dönemlerde ister ön ödemeli paket alarak ister aylık düzenli görüşmelerle  ilerleyebilirsiniz. Bu tip yaklaşımlar tek tek koçluk seansı almaya göre size avantaj sağlar.

Kendinize koçluk almanız kadar yakın çevrenizdekilere de koçluk hediye etmeniz mümkündür. Üstelik üç gün/üç ay sonra kenara atılacak pahalı ve ihtiyacı olmayan hediyeler yerine hayatlarını etkileyecek bir hediye almak hediye verilen kişinin çok daha hoşuna gider.

Doğrudan hediye edeceğiniz birisi yoksa ama yine de birisine katkı sağlamak adına koçluk hediye etmek isterseniz “Askıda Koçluk” ile ihtiyacı olan bir kişinin koçlukla tanışmasını sağlayabilirsiniz. Bu kısım “gönlünüzden ne koparsa” şeklindedir. Ama gerçekten ihtiyacı olan bir kişiye yönlendirileceğinden emin olabilirsiniz.

Hiç koçluk almamış kişiler için yapılandırılmış koçluk ile 5 görüşme üzerinden planlanmış giriş paketidir.

Kişinin kendine bakması, güçlü yönlerini keşfetmesi, yaşamına bakması, ardından da üzerinde çalışmak istediği konulara yönelebilmesi şeklinde planlanmıştır.

  1. Değerler Çalışması
  2. Geliştirilmiş Yaşam Çarkı
  3. Kişisel SWOT/Ters SWOT Analizi
  4. Geçmiş – Şimdi – Gelecek
  5. Kişisel bir konu

Önceden yapılandırılmış ilk dört görüşmenin ardından son görüşmede müşterinin aklında olan  bir koçluk konu saf koçluk ile ele alınır.

Görünüşü 5 görüşme olsa da görüşme süreleri ve içeriği nedeniyle 5 görüşmeden daha geniş kapsamlıdır.

Bu paket kapsamındaki 5 görüşme (genelde daha kısa sürse de) en geç 3 ay içerisinde tamamlanır. Devamı paketin bitiminde kişiye özel olarak ayrıca planlanır.

Bu başlıklarda derinleşme, vizyon belirleme ve hedefleri netleştirme çalışmaları ile devam edilebileceği gibi kişinin geliştirmek veya çözmek istediği konulara da odaklanılabilir.

Burada önerilen araçlar dışında daha birçok hazır araç bulunmaktadır ve müşteri isterse o araçlarla daha fazla kişisel keşif çalışması da yapılabilir.

Tek tek koçluk görüşmesi almak yerine avantaj elde etmek için yararlanılabilecek bir paketlerdir.

3-5-10 görüşme gibi farklı paket seçenekleri oluşturulabilir.

Ön ödemeli paketler pakete bağlı olarak %10 indirimli veya ek görüşme hediyelidir.

Tüm bireysel koçluk konuları için kullanılabilir.

Belirli bir dönemde her ay düzenli olarak koçluk alacak kişiler içindir.

Ortalama görüşme sıklığı kişinin beklentisine göre planlanır.

Ayda bir, ayda iki, ayda üç veya iki ayda üç görüşme gibi farklı planlar yapılabilir.

Bireysel Koçluk kapsamında ele alınmakta olup konular müşterinin seçimine kalmıştır.

Aylık sabit ödemelidir. Ödeme tutarı aylık görüşme sıklığına göre belirlenir.

Kolaylık olması adına aylık ödeme tarihleri kişinin işyerindeki maaş gününe göre ayarlanabilir.

Yukarıda sunduğum paketler kapsamında veya içinizden geldiği kadar koçluk görüşmesini tanımadığınız başka bir kişinin faydalanabilmesi için bağışlayabilirsiniz.

Bu noktada “Ağanın eli tutulmaz” lâfından yola çıkarak gönlünüzden kaç seans koparsa o kadarını karşılayabilirsiniz.

Askıda Koçluk fırsatından yararlanacak kişiler (koçluk almaya uygun olmak kaydıyla) genellikle bütçesi olmayan öğrenci, işsiz, şehit yakını, vb. gibi belirli kriterlere uygun kişiler olacaktır.

Listede yer almayan alternatiflerle ilgili beklentilerinizi de paylaşabilirsiniz. Ne yapabileceğimizi birlikte konuşuruz.

Koçluk almaya yönelik talepleriniz için, size daha etkili destek verebilmem adına, öncelikle Koçluk Talep Formunu doldurmanız gerekmektedir.