Gizlilik Politikası

Giriş

Birçok siteye girdiğiniz zaman Gizlilik Politikası kısmında sayfalar dolusu, genellikle okumadığınız, okusanız da büyük bir kısmını anlamadığınız, hatta sıklıkla okumadan otomatik kabul ettiğiniz oldukça uzun maddelerle dolu olur.

Gerçekçi olalım… Buraya upuzun bir liste yazsam muhtemelen yine okumazdınız. 🙂

Yine de bir kaç basit noktayı sade biçimde aşağıda görebilirsiniz.

İşin özünde gizlilik konusu hepimiz için önemli ve ben de buna dikkat ediyorum.

Açıklamalar

Profesyonel Koçluk mesleğini yerine getirirken, etik ve mesleki davranış ilkeleri kapsamında hem ICF ve AC dernekleri Koçluk kuralları gereğince, sizlere olduğu kadar bir yandan kendime diğer yandan mesleğime karşı saygımdan, yapılması gereken ne varsa ona göre hareket ediyorum.

Olabilecek en kısa haliyle temel yaklaşımlarımı aşağıda görebilirsiniz.

 • Size ait bilgileri sizden izinsiz veya habersiz almıyorum.
 • Bilgilerinizi izinsiz şekilde üçüncü kişiler veya kurumlarla paylaşmıyorum.
 • Verilerinizin güvenli tutulması anlamında, hiçbirini kimsenin görmemesine veya erişmemesine dikkat ederek saklıyorum.
 • Görüşme içeriklerini, sizin açık ve yazılı izniniz olmadan, hiçbir şartta paylaşmıyorum.
 • Koçluk aldığınıza yönelik olarak, sizin açık ve yazılı izniniz olmadan veya siz kendiniz benden koçluk aldığınızı açıkça paylaşmadan, hiçbir şartta paylaşmıyorum.
 • Koçluk seansları sırasında seansa yardımcı olması ve gerektiğinde hatırlatıcı olması açısından not alabilirim. Bu notlar seanslar devam ettiği sürece kalır. Seanslar tamamen bittiğinde imha ederim.

Diğer taraftan, tıpkı sizlerin bizden beklediği gibi, yeri geldiğinde bende aynı gizliliğe uymanızı isteyebilir, benden koçluk aldığınız dahil olmak üzere kimi bilgileri hiçbir şekilde paylaşmamanızı talep edebilirim.

İstisnalar

Gizlilik konusunda bazı istisnai durumlar var ki o durumlar oluşursa, koşullar gereğince bazı bilgilerin paylaşılması zorunlu hale gelebilir. Bunları baştan bilmeniz önemlidir.

 • Koçluk aldığınızda başlangıçta aramızda yapılacak Koçluk Anlaşması referans niteliğinde olduğundan, olası anlaşmazlıklara karşı imha edilmez ve saklanır.
 • Koçlar olarak unvanlama ve akreditasyon süreçlerinde yaptığımız koçluk saatlerini listelememiz ve belgelememiz gerektiğinde, ICF, AC ve EMCC gibi derneklere ilgili süreçlerde verdiğimiz listelerde adınız, iletişim bilgileriniz, kaç saat ve esasen hangi alanda koçluk yaptığımız gibi temel bilgileri paylaşmak durumunda kalabiliriz. Ancak bu paylaşımlar ilgili kurumlar tarafından da tamamen gizli tutulmaktadır.
 • Koçluk alan taraf olarak siz bana referans olur ve paylaşma izni verirseniz açıkça paylaşabilirim.
 • Siz benden koçluk aldığınızı açık olarak ve alenen paylaşırsanız gizlilik kalmayacağından bana da paylaşma hakkı doğar.
 • Vaka analizi gibi detay paylaşımlar için yazılı izniniz olduğu takdirde (yeri geldiğinde isim ve unvan değiştirerek) detay paylaşabilirim.
 • Anonim istatistikler (Örneğin; Koçluk alanlar için yaş dağılımı, cinsiyet oranı, sektörel dağılım, vb.) anlamında cinsiyetiniz, yaşadığınız il, yaşınız, iş alanınız, vb. bilgileri istatistikler kapsamına dahil edebilirim.
 • Ayrıca, hukuki zorunluluk durumları olduğu takdirde kanunların gerektirdiği yükümlülükler düzeyinde bilgi paylaşmak durumundayım.

KVKK Hakkında Bildirim

Bu bilgilendirme ve Aydınlatma Formu, 6698 sayılı Kişisel Verilen Korunması Kanunu (KVKK) ile düzenlenen gerçek kişilerin “Kişisel Verilerinin” işlenmesi ve aktarılması kapsamında hazırlanmıştır. Tarafınıza ait kişisel verilerinizin korunmasına önem veriyorum. Bu nedenle, haklarınızı korumak amacıyla yürürlükte olan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki verilerinizin kullanımı, korunması ve haklarınız konusunda sizi bilgilendirmek istiyorum.