Hakkımda​

Köksal Gürkan Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Fizik Öğretmenliği, İşletme, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Emlâk Yönetimi bölümlerini de bitirmiştir. Halen Marka İletişimi bölümünde okumaktadır.

Profesyonel iş hayatına MNG Bank İnsan Kaynakları bölümünde başlamış, ardından IT sektörüne geçiş yapmıştır. Satışla başlayan IT çalışmalarına ERP danışmanlığı ve Proje Yönetimiyle devam etmiştir.

2015 yılında PMP sertifikasını almış, hemen ardından PMI Türkiye’ye gönüllü olarak katılmıştır. Gönüllü olarak Profesyonel Gelişim, Yaygınlaştırma, PM Summit Program Lideri, PM Summit Ekip Mentoru, PMI EF Eğitmeni ve Kolaylaştırıcısı, PMO Direktörü gibi çeşitli görevler yapmış olup halen Mentorluk ekibinde Mentor Danışmanı (Supervisor) olarak görevini sürdürmektedir.

2016 yılında Mentor olarak İş Geliştirme alanında TÜBİTAK Mentor havuzuna dâhil olmuştur. Start-up, KOBİ, gelişim ihtiyacı hisseden şirketler, projeler ve daha birçok alan için mentorluk desteği vermektedir.

2016 yılında ICF onaylı Profesyonel Koçluk sertifikasını aldıktan sonra farklı alanlarda koçluk yapmaya başlamıştır. Esasen Kariyer Koçluğu, İş Koçluğu ve Yönetici Koçluğu yapmakla birlikte Networking Koçluğu, Hobi Koçluğu ve Dijital Dönüşüm Koçluğu gibi fark yaratan koçluk destekleri de dokunabildiği kişilerin hayatlarına ilham kaynağı olmaktadır.

Eğitmen olarak Proje Yönetimi, Networking ve Koçluk ile alakalı konular başta olmak üzere farklı eğitimler vermektedir.

Başta kendi sitesi ve sosyal medya kanalları olmak üzere çeşitli yerlerde koçluk ve kişisel gelişim üzerine yazılar yazmaktadır.

Evli ve bir kız çocuk babası olan Köksal Gürkan, sürekli gelişime inanmakta olup hayat boyu öğrenme felsefesi ile yaşamaktadır. Hobi olarak perküsyon (vurmalı çalgılar) ve akvaryum balığı yetiştirmekle ilgilenmektedir.

Uzmanlıklarım

ICF akredite eğitim kurumundan resmi koçluk eğitimlerimi aldım. ICF onaylı Profesyonel Koçluk sertifikasına sahibim. Aktif olarak Kariyer Koçluğu, İş Koçluğu ve Yönetici Koçluğu yapmakla birlikte Networking Koçluğu, Hobi Koçluğu ve Dijital Dönüşüm Koçluğu gibi fark yaratan koçluk destekleri de sunuyorum.

TÜBİTAK tarafından organize edilmiş resmi eğitimini aldım. TÜBİTAK Mentor havuzuna İş Geliştirme alanında kayıtlı mentorum. PMI Türkiye’de gönüllü olarak mentor danışmanı (supervisor) göreviniz sürdürüyorum. Temel mentorluk eğitimleri de veriyorum.

PMI PMP sertifikasına sahip proje yöneticisiyim. PMP sertifikam Ekim 2024’e kadar aktif olup zamanı gelince tekrar yenileyeceğim.

Yaklaşık 12 yıllık proje yönetimi deneyimine sahibim. Waterfall, Çevik ve Hibrit yöntemlerin hemen hepsine aşinayım ve proje deneyimine sahibim. Proje yönetimi ile ilgili çeşitli eğitimler veriyorum.

PMI Türkiye’de 2015’ten beri aktif gönüllü olarak çeşitli alanlarda destek veriyorum.

Öğretmenlik bölümü diplomam var ve öğretmenlik stajı da yaptım. Ancak tercihimi yetişkin eğitiminden yana kullandım. Ek olarak eğiticinin eğitimi sertifikasını da sahibim.

Uzun yıllardır farklı konularda birebirde özel, şirket içi veya üniversitelerde farklı konularda eğitimler verdim. Birebir, sınıf veya dijital ortamlarda eğitim deneyimine sahibim.

Hazır eğitim ve atölye içeriklerim olduğu gibi talebe özel içerik de oluşturabilirim.

Bankada bordrodan işe alıma, kariyer yönetiminden eğitime kadar insan kaynaklarının tüm alanlarında çalışarak başladım. Performans Yönetimi konusunda bankada 3 dönem aktif rol aldım.

ERP danışmanlığı ve proje yönetimi sürecinde çok sayıda İK projesi yönettim. İK departmanlarıyla birebir çalışarak iş süreçlerinin dijital ortama taşınmasını sağladım.

Yeni kişilerle ve kurumlarla ağ ve bağ kurma üzerine pratik deneyimler paylaşıyorum.

Ağ oluşturma, bağ kurma, yeni bağlantılar oluşturma, var olan bağlantıları sürdürme, karşılıklı etkileşim oranını arttırma, karşılıklı faydayı arttırma, kişilere ulaşma, doğru iletişim yöntemleri gibi daha birçok konuda aktif deneyime sahibim.

Bu konularda eğitim verip atölye çalışmaları da düzenliyorum. Aynı zamanda koçluk desteği ile birleştirerek, ister bireysel isterse kurumsal, tamamen kişiselleştirilmiş çözümler de sunabiliyorum.

Felsefem

 • Koçlukla insanların hayatlarına dokunarak farkındalık yaratmak

 • Kaliteli ve özgün içeriklerle, fark yaratan eğitimler sunmak

 • Uzman olduğum konularda mentorluk ve danışmanlık yapmak

 • Tüm faaliyetlerimde "Herkes Kazansın!" yaklaşımını benimsemek

Vizyonum

 • Herkese ve her yerden koçluk

 • Koçluk yaptığım kişilerin hayatlarına değer katmak

 • Eğitimler ve atölyeler düzenleyerek kişilerin ve kurumların gelişimlerine katkıda bulunmak

 • Mentorluk ve Danışmanlık yaparak danışanlarımın süreçlerine hız katmak

Politikam

 • Karşılıklı güven ve işbirliğine dayalı bir çalışma yapmak

 • Etik ve gizlilik konularına uygun davranmak

 • Herkese mümkün olabildiğince eşit, adil, açık ve tarafsız yaklaşmak

 • Karşımdakilere katkı sağlayabilmek için önce ve sürekli kendimi geliştirmek
 • KOÇLUK MANİFESTOM

  Ben

  Uluslararası standartlarda eğitim almış,

  Müşterisinin pozitif gelişimine odaklanan,

  Kendini sürekli öğrenmeye adamış,

  Geribildirime açık,

  Farklı görüş ve inançlara saygılı,

  Herkes Kazansın yaklaşımını benimsemiş,

  Toplumun gelişimine gönüllü katkı sağlayan,

  Mesleğinin gelişimi için kişisel inisiyatif alan,

  Koçluk mesleğine, derneklerine ve kuruluşlarına karşı sorumlu,

  Koçluğun sınırlarını bilen,

  Mesleki etik kurallara uyan bir

  Profesyonel Koçum