Marka Yolculuğu

Marka nedir?

Marka, bir satıcının veya satıcıların, ürünlerinin veya hizmetlerinin tanımlanmasını sağlayan ve rakiplerinden ayıran, bir isim, işaret, terim, sembol, dizayn veya bunların bileşenlerinden oluşan bir kavramdır.

Marka size ne katar?

Doğru oluşturulmuş ve etkin yönetillen bir marka kendinizi, işinizi, ürünlerinizi pazarlama ve tanıtma süreçlerinde etkin bilinirlik, ayırt edicilik, kolay hatırlanılır olma, rekabet gücü ve daha birçok alanda avantaj sağlarken, önemli oranda değer katar.

Markanızı tescil ettirip ettirmemek bir yana, kendinizi ve bilinirliğinizi sağlamak da marka olma konusunda bir çalışmadır.

Marka Yolculuğu nedir?

Marka olmaya niyetlendiğiniz andan markanızın yaygın bilinir olduğu etkin bir noktaya kadar tüm süreci marka yolculuğu olarak ele alıyoruz.

Bu yolculuk kendini ve kendi marka potansiyeli fark etmek için yapılacak çalışmalarla başlar. Marka detaylarının tanımlanması ile devam eder. Markanın resmileştirilmesi ile ilerler. Tanıtım ve yaygınlaştırma adımları devreye girer. Son olarak sürdürülebilir bir yapı haline gelmesi ile tavan noktasına ulaşır.

Size neler katacağım?

Marka olmaya niyetlendiğiniz noktada koçluk ve mentorlukla kendinizin ve markanızın değerlerini keşfettirmekle başlıyorum.

Değer katan yönlerinizin analizini net olarak ortaya koyacak çalışmalarla markanızı belirlemenize ve şekillendirmenize yardımcı oluyorum.

Markanızın dijital ortama taşınması aşamalarına yardımcı oluyorum. Web sitenizin oluşturulması, sosyal medya hesaplarınızın oluşturulması ve yönetilmesi gibi desteklerle markanızın dijital yönünü oluşturabiliyorum.

Markanızı yaygınlaştırmanız için alternatif yöntemleri keşfetmenize yardımcı oluyorum. Dijital ortamda yapılacak bazı tanıtım faaliyetleri ile networking çalışmaları en temel yaklaşımlar olarak burada vereceğim destekler arasında yer alıyor.

Kimlere hitap ediyor?

Bunları yaparken daha çok kendi işini kurmaya çalışan, kendini veya işini ön plana çıkarmaya çalışan, yaptıklarını bir adım ileriye taşımak isteyen kişi ve kurumlara odaklanıyorum.

Marka Yolculuğu desteği, giriş ve başlangıç aşamasında olanlar için çok daha uygun diyebilirim. Örnek olarak yeni girişimciler, startup’lar, koçluğa yeni başlayan koçlar, kendi işini yeni kuran veya kurmaya çalışanlar gruplarını verebilirim. Ancak yine de desteği bunlarla sınırlamıyorum.

Sıra sizde....

Eğer kendinizi, işinizi, ürününüzü marka olarak ortaya koymaya karar verdiyseniz veya bu kararı vermeye çalışıyorsanız marka yolculuğunuzda size nasıl eşlik edebileceğime dair yöntemleri konuşmak için hemen iletişime geçin. Nasıl bir çözüm üretebileceğimize birlikte karar verelim, ardından size özel çözümleri yine birlikte hayata geçirelim.